Toshiba Portege X30-F – nowoczesny laptop biznesowy

Toshiba to firma o ogromnych tradycjach, również tych związanych z produkcją komputerów przenośnych. Kilkanaście lat temu zaczęła ona tracić spore segmenty rynku, jednak teraz znowu liczy się w walce. Idealnym przykładem powrotu firmy na właściwe tory, jest ich najnowszy laptop biznesowy – Portege X30-F.

Design

Toshiba to firma o ogromnych tradycjach, również tych związanych z produkcją komputerów przenośnychMożna śmiało powiedzieć, że Toshiba Portege X30-F (www.kuzniewski.pl) nie wyróżnia się jakoś bardzo na tle innych laptopów. Granatowa, stylizowana na metaliczną obudowa wygląda bardzo schludnie. Klawiatura znajduje się w delikatnym zagłębieniu, które wyróżnia się również kolorem. Ultrabook od japońskiego producenta jest bardzo smukły, jednak jego linię załamują solidne zawiasy, które dodatkowo są jedynym elementem obudowy o tym kolorze. Mogą one również bardziej przypominać stylistykę sprzętu gamingowego, jednak są bardzo estetyczne. Ekran w porównaniu do innych laptopów tej klasy, ma dość duże ramki. Touchpad umieszczony jest centralnie, a przestrzeń między klawiaturą a końcami obudowy jest na tyle duża, że praca z tekstem na tym laptopie będzie wygodna nawet dla osób, które mają duże dłonie.

Parametry

W najmocniejszej konfiguracji, Toshiba Portege X30-F wyposażona będzie w procesor Intel Core i7 8565U. Pamięć operacyjna będzie mieć aż 32 GB, a superszybki dysk SSD może (zależnie od wyboru konsumenta) mieć pojemność do 2 TB. Nie znajdziemy w tym sprzęcie dedykowanej karty graficznej, ale Intel UHD Graphics 620 to jedna z najbardziej wydajnych kart zintegrowanych. Można się tutaj zastanawiać dlaczego producent nie zdecydował się na wersję z procesorem i9, jednak i7 również nie zawiedzie.

Matryca jaką posiada Toshiba Portege X30-F to matowa, 13,3 calowa jednostka z IPS. Dostępna jest jedna rozdzielczość 1920-1080 pikseli. Może to dziwić, ponieważ 4K w laptopach tej klasy to bardzo częsty widok. Japońska firma chciała jednak wyróżnić się jakością obrazu, stąd też decyzja o matrycy wyższej jakości, ale niższej rozdzielczości. Świetne kąty widzenia, dobry kontrast oraz głęboka czerń to największe jej zalety.

Obraz autorstwa: us.dynabook.com