ThinkPad P15s – specyfikacja i mocne strony stacji roboczej z ekranem FHD

Seria ThinkPad od chińskiego producenta Lenovo słynie z wyraźnej, czarnej estetyki, wprawiającej w zachwyt jakości wykonania i dużej ilości dodatkowej funkcjonalności. W linii mobilnych stacji roboczej ukazał się nowy Lenovo ThinkPad P15s (klika słów więcej o laptopie tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4738,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p15s.html) z 15-calowym ekranem w rozdzielczości FHD, mocnymi podzespołami i w tym oczywiście dedykowaną kartą graficzną. Sprzęt sprawdzi się w rękach osób zajmujących się obróbką wideo, modelowaniem i projektowaniem CAD.

15-calowa stacja robocza z serii Lenovo ThinkPad P z dopisaną literą „S”

Lenovo ThinkPad P15s to obecnie jedna z najatrakcyjniejszych mobilnych stacji roboczych dostępnych na rynkuLenovo ThinkPad P15s to obecnie jedna z najatrakcyjniejszych mobilnych stacji roboczych dostępnych na rynku. Chiński producent zadbał o to, aby w ofercie znalazła się propozycja dla osób, które szukają modelu zrównoważonego pod względem wydajności i ceny. Dlatego w P15s skupiono się na niezbędnych detalach, a dokładniej mocnym procesorze (i7-10610U / i7-10510U / i5-10310U / i5-10210U), dedykowanej karcie graficznej NVIDIA Quadro P520 (2 GB GDDR5) i pamięci operacyjnej DDR4 do 32 GB o taktowaniu 3200 MHz. W zestawie znalazł się również dysk M.2 SSD PCIe NVMe o pojemności od 256 GB do 2 TB.

Laptop Lenovo ThinkPad uwzględnia ważne dla biznesu udogodnienia.Otrzymamy dyskretnie schowany w obudowie moduł TPM 2.0, zabezpieczenie linki Kensington, zasłonkę kamerki ThinkShutter, a na życzenie czytnik linii papilarnych. Chętni mogą zdecydować się na inteligentny czytnik kart i adapter 65W AC do szybkiego ładowania baterii (Rapid Charge).

Nowy przedstawiciel z linii Lenovo ThinkPad P posiada zaktualizowany zestaw portów. Po lewej stronie znajduje się 1x USB-C, 1 Thunderbolt w formie USB-C, 1x boczne złącze dokowania, 1x USB 3.2, 1x HDMI 1.4b, 1x wejście audio (mikrofonowe i słuchawkowe). Po prawej znajdziemy złącze linki zabezpieczającej, 1x RJ-45, 1x USB 3.2. Mobilna stacja robocza Lenovo z siecią łączy się za pośrednictwem Wi-Fi 802.11ax i Bluetooth 5.1. Opcjonalnie możemy zaopatrzyć się w Wi-Fi 6 AX201.

Biznes zdjęcie utworzone przez ArthurHidden – pl.freepik.com