Sprzęt szyty na miarę

Elektronika jest działem, gdzie sprzęt kupujemy zgodnie z propozycją producenta. Kiedy producent ma w swoim asortymencie laptop z wbudowanym 8GB pamięci kupujemy ten model. Karty nie możemy zmienić, ani powiększyć. Nie zawsze jest to regułą, lecz wyjątki już naprawdę niewiele. Patrząc na laptopy w sklepach stacjonarnych jest mały wybór sprzętów z możliwością rozbudowy. W tym artykule dowiesz się, że takie modele istnieją. Mają całkiem dobre parametry oraz posiadają mały rozmiar. Zasiądź wygodnie przed fotelem i poznać – HP EliteBook 850 G7 z funkcją modyfikacji. 

Co można rozbudować w laptopach?

Elektronika jest działem, gdzie sprzęt kupujemy zgodnie z propozycją producenta. Kiedy producent ma w swoim asortymencie laptop z wbudowanym 8GB pamięci kupujemy ten model. Karty nie możemy zmienić, ani powiększyćW laptopach istnieje możliwość rozbudowy aż 3 systemów:

  • Pamięci RAM,
  • Karty graficznej,
  • Dysku twardego.

Z uwagi, że HP EliteBook 850 G7 jest sprzętem do zastosowań biurowych skupimy się na 2 parametrach. Kartę graficzną pominiemy. W zastosowaniach biurowych jest ona mało istotna. W modelu zainstalowano taką kartę, by obraz był naprawdę przyzwoity. Grafika od Intel UHD Graphics z częścią pamięci współdzielonej (32768 MB) działa poprawnie. Jak na sprzęt o wielkości 15 cala nie ma się do czego przyczepić.

Rozbudowę w modelu HP EliteBook 850 G7 można rozpocząć od dysku twardego. W wersji podstawowej urządzenia możemy liczyć na 256 GB wolnego dysku. Porównując je ze standardowymi laptopami możemy liczyć na dobrą bibliotekę zapisu. Dobre parametry można uzupełnić o dodatki – ilość GB. W modelu HP EliteBook 850 G7 możemy dorzucić dysk M.1. Pozwala on na rozbudowę karty pamięci. Może być zastosowany jako drugi dysk twardy. Podstawowa wersja laptopa umożliwia nam korzystanie z szybkiego dysku SSD. W sprzęcie HP EliteBook 850 G7 można dodać dysk HDD. Jest on nieco mocniejszy od standardowego SSD. Dzięki połączeniu dwóch typów dysku twardego możemy znacząco ulepszyć własny sprzęt. 

W tuningu technicznym możemy zdecydować się na mocniejszy napęd RAM. Model posiada 2 banki pamięci. Jeden zawiera 8 GB RAM, a drugi stoi pusty. Jego przestrzeń pozwala na montaż podzespołów o pojemności do 64 GB.