Lenovo ThinkPad T15

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych sprawiają, że dobór odpowiedniego urządzenia może okazać się sporym wyzwaniem, szczególnie dla osób o małej wiedzy z zakresu informatyki. Jednakże bez cienia wątpliwości laptopy biznesowe muszą cechować się ponadprzeciętną wydajnością oraz użytkowością. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy doborze sprzętu?

Wydajność

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych sprawiają, że dobór odpowiedniego urządzenia może okazać się sporym wyzwaniemPierwszą, a zarazem podstawową kwestią jest dobór dobrej klasy podzespołów, które to właściwie definiują klasę sprzętu. Najważniejszym z komponentów jest zdecydowanie procesor stanowiący serce i rdzeń całego układu. Szukając modelu procesora zwróćmy uwagę przede wszystkim na ilość dostępnych rdzeni oraz taktowania zegara. To absolutna podstawa stanowiąca dobry punkty odniesienia. Ponadto zaleca się wybór modeli nowszych, w których producent przewidział różnego rodzaju nowinki poprawiające ogólną wydajność.

Jeśli chcemy by sprzęt służył nam sprawnie warto zakupić laptop z procesorem posiadającym przynajmniej cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie w graniach 3-3,5 GHz. Naturalnie im te wartości są wyższe tym lepiej dla wydajności urządzenia.

Pamięć RAM

Szukając laptopa biznesowego nie można pominąć kwestii pamięci RAM. Tutaj istotna jest przede wszystkim ilość zainstalowanej pamięci oraz jej rodzaj. Optymalne minimum stanowi na dziś dzień 8 GB szybkich kości DDR4, które wyśmienicie sprawdzają się podczas codziennych zadań biurowych.

Jaki model laptopa wybrać?

Jedną z ciekawszych serii laptopów, o której warto wspomnieć jest Lenovo ThinkPad T15. Urządzenia te mogą pochwalić się przede wszystkim bardzo wydajnymi procesora z serii Intel Core Comet Lake, która jest już 10. generacją. Cechują się one głównie niezawodnością, solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem najnowszych technologii. Na pochwałę zasługują także inne podzespoły. Należy tu wspomnieć między innymi o wydajnych kościach pamięci RAM typu DDR4 oraz dostępie do szybkiego dysku SSD, który znacznie usprawni codzienne korzystanie z urządzenia.

Business obraz autorstwa freepik - www.freepik.com