Lenovo ThinkPad T15 – seria laptopów biznesowych

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych zostały stworzone przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach oraz biurach firmowych, gdzie laptopy są niezbędnymi narzędziami do pracy. Jednak by urządzenie mogło spełniać swoje zadanie musi być odpowiednio dobrane ze względu na charakter pracy. Nie mniej każde z urządzeń powinno cechować się podobnymi elementami. Laptopy muszą być więc wydajne oraz przyjazne użytkownikowi, zaś sama praca z nimi powinna być przyjemnością. Na jakie więc aspekty należy zwrócić uwagę podczas zakupu sprzętu?

Podzespoły i wydajność

Regularnie powstające serie laptopów biznesowych zostały stworzone przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach oraz biurach firmowych, gdzie laptopy są niezbędnymi narzędziami do pracyJedną z podstawowych kwestii w każdym urządzeniu jest jego wydajność. To ona ma bezpośredni wpływ na możliwości samego laptopa oraz płynność pracy. Za samą dostępną moc obliczeniową odpowiedzialne są podzespoły, które to mają również wpływ na to z jakiej klasy sprzętem mamy do czynienia.

Poszukiwania laptopa biznesowego należy rozpocząć od wyboru procesora, który jest zdecydowanie najistotniejszym komponentem w całym układzie. Dobrze więc odnaleźć punkt odniesienia. Sprawnie działający procesor powinien cechować się minimum czterema fizycznymi rdzeniami oraz wysokimi taktowaniami zegara – okolice 3-3,5 GHz będą jak najbardziej zalecane. Ponadto warto celować w modele nowsze, które zostały wyposażone w technologie dzięki którym zyskuje wydajność laptopa.

W następnej kolejności trzeba przyjrzeć się pamięci RAM, która ma za zadanie przechowywać aktualnie wykorzystywane aplikacje, jak i sam system operacyjny. Można więc łatwo się domyśleć, że zbyt mała jej ilość będzie powodować spadki wydajności. Absolutne minimum na dziś dzień stanowi 8 GB pamięci – najlepiej typu DDR4, które to są najwydajniejszymi na rynku.

Laptop

W wyżej opisany schemat idealnie wpisuje się seria laptop Lenovo ThinkPad T15, która jest następcą ThinkPad T590 (więcej: www.kuzniewski.pl). Laptopy z tejże serii mogą pochwalić się wydajnymi jednostkami z serii Intel Core Comet Lake. To dziesiąta seria procesorów mobilnych, która charakteryzuje się przede wszystkim solidnym wykonaniem, wydajnością oraz najnowszymi technologiami. Wszystko wspierane jest przez szybkie kości RAM DDR4 oraz dysk SSD.

Design obraz autorstwa freepik - www.freepik.com