Lenovo ThinkPad T15- laptopy biznesowe

Wybór laptopa biznesowego jest niezwykle ważnym elementem, który będzie mieć znaczny wpływ na efektywność pracy oraz zadowolenie użytkownika podczas korzystania ze sprzętu. Regularnie powstające serie laptopów biznesowych sprawiły, że dostęp do tych urządzeń na rynku jest bardzo duży. Laptopy są wykorzystywane nie tylko przez przedsiębiorców, ale znajdują także zastosowanie w biurach firmowych. Na jakie więc aspekty należy zwrócić uwagę przy doborze sprzętu?

Podzespoły

Wybór laptopa biznesowego jest niezwykle ważnym elementem, który będzie mieć znaczny wpływ na efektywność pracy oraz zadowolenie użytkownikaO samej klasie laptopa, a przy tym i wydajności decydują podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz urządzenia. To one mają znaczenie pod kątem płynności pracy sprzętu oraz jego możliwości.

Najważniejszym z podzespołów jest zdecydowanie procesor stanowiący kluczowy element decydujący o wydajności laptopa. Poszukiwania modelu procesora należy rozpocząć od możliwie jak największej liczby dostępnych rdzeni oraz ich jak najwyższych taktowań. Dobry punkt odniesienia, który sprawdzi się na dziś dzień to cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie wynosić w okolicach 3-3,5 GHz. Takie połączenie zapewni całkiem dobre osiągi gwarantując przy tym komfort pracy.

Kolejnym z komponentów jest pamięć operacyjna RAM, przy której to najważniejsza jest ilość oraz rodzaj zastosowanej pamięci. Pamiętać należy, że zbyt mała ilość tejże pamięci będzie skutkować spadkami wydajności, dlatego też zaleca się minimum 8 GB pamięci RAM. Sama wydajność tego podzespołu zależy również od jej rodzaju. Tutaj dominują przede wszystkim kości DDR4, które są aktualnie najwydajniejszymi na rynku, które idealnie współgrają z nowszymi procesorami.

Jaką serię wybrać?

Jedną z ciekawszych serii wartych polecenia jest Lenovo ThinkPad T15 (https://www.kuzniewski.pl/k4598,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-t-thinkpad-t15.html). To następna seria zaraz po ThinkPad T590, która może pochwalić się jeszcze lepszym dostępnym sprzętem w asortymencie. Jeśli chodzi o sam aspekt wydajności to zdecydowanie nie można narzekać. Laptopy Lenovo ThinkPad T15 wyposażone został w procesory Intel Core dziesiątej generacji Comet Lake. Każdy z dostępnych modeli posiada także na pokładzie 8 GB pamięci RAM oraz dostęp do szybkiego dysku SSD.

Business obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com