Lenovo ThinkPad T14s – duża przestrzeń dyskowa w standardzie

Na nasze biurko testowe trafił właśnie kolejny laptop. Tym razem jest to model T14s z popularnej serii biznesowej ThinkPad od Lenovo. Co już na pierwszy rzut oka przykuwa wzrok w konfiguracji, to bardzo duża przestrzeń dyskowa i to w standardowym wariancie, który kosztuje nieco ponad 7 tysięcy złotych.

Procesor i pamięć

Komputer otrzymał matrycę o przekątne 14 cali, co wydaje się zdecydowanie najlepszą opcją dla laptopów biznesowychNajpierw przejdziemy jednak do standardowej procedury testu w naszej redakcji, czyli sprawdzenia jak mocny procesor drzemie w tym urządzeniu oraz ile ma ono pamięci operacyjnej RAM. Mamy tutaj więc do czynienia z jednostką obliczeniową z serii Intel Core o oznaczeniu i5-10210U. Prędkość maksymalna tego procesora to 4.20 GHz, to jak na wariant standardowy jest bardzo dobrym wynikiem. W mocniejszych wersjach mamy do czynienia z jeszcze szybszymi jednostkami centralnymi. Lenovo ThinkPad T14s otrzymał 8 GB pamięci RAM, jednak płyta główna jest w stanie obsłużyć aż 16 GB. Otwiera do drogę do ulepszeń sprzętu w przyszłości.

Wyświetlacz i dysk

Komputer otrzymał matrycę o przekątne 14 cali, co wydaje się zdecydowanie najlepszą opcją dla laptopów biznesowych. Ekran taki pozwala na komfortowe korzystanie z rozdzielczości Full HD (1920 na 1080 pikseli), przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich i kompaktowych wymiarów urządzenia i niskiej masie. W przypadku laptopw biznesowych jest to bardzo ważne, ponieważ urządzenia te często zabierane są w podróże służbowe i delegacje. Jednak największą zaletą, jaką posiada Lenovo ThinkPad T14s, jest jego bardzo duży dysk twardy. Ma on 512 GB i jest to rzecz jasna technologia SSD. Powoduje to, że możemy zmagazynować mnóstwo danych, korzystać z ogromnej szybkości i nie obawiać się, że wstrząsy lub upadek doprowadzi do zniszczenia zapisanych informacji.

Co warto jeszcze nadmienić w przypadku tytułowego sprzętu, to występowanie bardzo długiego okresu gwarancyjnego. Jest to aż 36 miesięcy w wersji podstawowej, dodatkowo występuje opcja „on-site”, czyli naprawa na miejscu u klienta.

Obraz Free-Photos z Pixabay