Lenovo ThinkPad P15s: nowa jakość w klasycznej odsłonie

Lenovo ThinkPad P15s to odświeżona jakość stacji roboczej zamknięta w kultowej obudowie ThinkPad (https://www.kuzniewski.pl/k4738,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p15s.html). Lekki notebook kryje w sobie przyzwoite parametry, dając w nasze ręce pełen zestaw mobilnych udogodnień. Otrzymamy m. in. baterię 51WH, 15,6-calową matrycę w rozdzielczości do 4K oraz modem 4G LTE. Dowiedz się, co jeszcze przygotowało Lenovo w swojej najnowszej odsłonie.

Lenovo ThinkPad P15s – gotowy do konfiguracji i przełamywania lodów

Lenovo ThinkPad P15s to stacja robocza stworzona z myślą o osobach, które nie pozwalają sobie na kompromisy w żadnej kwestiiLenovo ThinkPad P15s to stacja robocza stworzona z myślą o osobach, które nie pozwalają sobie na kompromisy w żadnej kwestii. Wysoce konfigurowalny notebook posiada matową matrycę IPS w wybranej rozdzielczości – od FHD – UHD. Akumulator litowo-polimerowy pozwoli na ciągłe korzystanie z modelu przez czas nawet 13 godzin. Dane do komputera wprowadzimy za pomocą touchpada, trackpointa oraz podświetlanej klawiatury – z blokiem numerycznym. Będziemy mieli okazję skorzystać z wbudowanego mikrofonu, kamerki HD z zasłonką i łączności Wi-Fi 6 AX.

Energooszczędność to cecha, o jaką trudno w przenośnych stacjach roboczych. Lenovo jako specjaliści z zakresu sprzętu IT, zdołali osiągnąć ją w ThinkPad P15s. Specyfikacja tego urządzenia obejmuje takie podzespoły jak:

  • procesor – Intel Core i7 10810U o taktowaniu 3.9 GHz (maks. 4.7 GHz) przy 6 rdzeniach,
  • pamięć – 32 GB DDR4 o taktowaniu 2666 MHz,
  • dysk twardy – od 1000 do 2000 GB SSD M.2 NVMe,
  • karta graficzna – dedykowana NVIDIA Quadro P520 z 2048 MB pamięci wideo.

Po obu stronach obudowy znajdują się porty, za pomocą których podłączymy urządzenia mobilne, monitor i inne peryferia. Do dyspozycji mamy:

  • 2x USB-C Thunderbolt,
  • 2x USB 3.0,
  • 1x HDMI 1.4.

Aby pracowało się jeszcze przyjemniej, Lenovo do P15s dodaje zabezpieczenia zwiększające naszą pewność na otwartych przestrzeniach. W ich skład wchodzi układ szyfrowania TPM 2.0, czytnik kart inteligentnych oraz czytnik linii papilarnych. Wygodę zapewni niewielka waga 1,75 kg, grubość 1,9 cm i system Windows 10 Pro – dodawany w gratisie do każdego egzemplarzu.

Obraz StockSnap z Pixabay