Jak przesłać plik z komputera na telefon?

Zapewne każdy z nas miał lub będzie miał sytuację, w której istotne okaże się przesłanie pliku z komputera na telefon i odwrotnie. Dla przeciętnego użytkownika taki proces nie stanowi problemu. Niektórzy jednak nie do końca mają pojęcie jak zrobić to szybko i sprawnie. Może się zdarzyć, że w pracy używając swojego laptopa biznesowego nagle konieczne będzie wydrukowanie jakiegoś dokumentu. W firmie nie ma żadnej drukarki, a do najbliższego punktu ksero jest dość duża odległość. Nie posiadasz również pendriva- pomocny może okazać się wówczas telefon. Na nim bez problemu można przechowywać wszelkie dane oraz je odczytywać.

Jak podłączyć telefon do laptopa?

Posiadając przykładowo urządzenie HP ProBook 450 G7 niezbędny będzie kabel USB Posiadając przykładowo urządzenie HP ProBook 450 G7 niezbędny będzie kabel USB (www.kuzniewski.pl). Wymieniony model oprócz procesora Intel Core i3 10110U oraz dysku twardego SSD 256 gigabajtów posiada również bogato wyposażone złącza USB, tak więc nie będzie problemu z jednoczesnym podłączeniem do USB podkładki chłodzącej, myszki i telefonu. Gdy pierwszy krok będzie za nami należy odblokować nasz telefon. Po chwili powinien pojawić się komunikat z możliwością wyboru typu podłączenia. Należy wybrać opcję podobną do „podłączenie jako urządzenie multimedialne”. Jeśli owa informacja się nie pojawia, musimy przeciągnąć górny pasek w dół, aby mieć możliwość wejścia w powiadomienia. Wybieramy „transmisja plików” i telefon jest gotowy do przesyłania i odbierania dokumentów. Jeśli pomimo tego nie mamy możliwości sprawdzenia dostępnych plików na telefonie, prawdopodobnie wejście USB lub microUSB jest uszkodzone. Problem ten może naprawić nowy kabel USB bądź wymienione gniazdo USB w laptopie. 

Istnieje również możliwość bezprzewodowego podłączenia się telefonu z laptopem. Jest to jednak proces wolniejszy od tradycyjnego i dużo bardziej skomplikowany. Początkowi użytkownicy mogą mieć z tym ogromny problem. Aby takie połączenie było możliwe, konieczny jest moduł bluetooth w obu urządzeniach oraz włączenie tej opcji łączności. Jako ciekawostkę warto zauważyć, że w podobny sposób telefon może stać się routerem, dzięki któremu możemy korzystać z sieci bezprzewodowej.

Technologia zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com