Jak przedłużyć żywotność baterii?

Pomimo tego, że pierwszy laptop został wynaleziony stosunkowo dawno, urządzenia te nadal są niezwykle popularne. Przyczyną tego prawdopodobnie jest to, że można go w łatwy sposób przenosić z punktu A do punktu B, właściwie bez żadnego problemu. Wszystko dlatego, że laptopy posiadają baterie, dzięki którym są w stanie wytrzymywać bez ładowania przez kilka godzin. Niestety po czasie ich żywotność znacznie się skraca, co często okazuje się być uciążliwe. W jaki sposób dbać o baterię? Jak przedłużyć jej żywotność? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak wydłużyć żywotność baterii?

Pomimo tego, że pierwszy laptop został wynaleziony stosunkowo dawno, urządzenia te nadal są niezwykle popularneBateria ciągle podlega eksploatacji, dlatego jej wymiana w przyszłości jest nieunikniona. Jednak to od nas zależy, kiedy dojdzie do takiej sytuacji. Za pomocą kilku kroków jesteśmy w stanie wydłużyć jej żywotność. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby unikać krótkich cykli ładowania. Baterie mają określoną ich ilość, jeśli przekroczymy tę liczbę, zdolność magazynowania energii znacznie się pogorszy. Zaleca się ładowanie akumulatorka, gdy poziom naładowania będzie oscylował w granicach 50%.

Kolejnym ważnym elementem jest zwracanie uwagi na zasilacz. W przypadku modelu HP EliteBook 835 G7 (o którym także tutaj: https://www.kuzniewski.pl/k4852,laptopy-hp-elitebook-elitebook-835-elitebook-835-g7.html), który wyposażony jest w wysokiej jakości procesor AMD Ryzen 7 PRO 4750U, a także kartę graficzną AMD Radeon Vega 7 (więcej tutaj), jest to szczególnie ważne. Części są niezwykle wydajne, a niestety kiedy używamy zasilacza zastępczego niewiadomego pochodzenia, może dojść do uszkodzeń podzespołów lub w najlepszym przypadku do znacznego skrócenia życia baterii.

Nie dopuszczajmy do sytuacji, w których bateria ulega całkowitemu rozładowaniu, gdyż te najnowsze litowo-jonowe są na to niezwykle wrażliwe. Z reguły wytrzymują one jednak bardzo długo, bowiem w HP EliteBook 835 G7 jest to nawet ponad 11 godzin, co wydaje się być nieprawdopodobnym rezultatem.

Biznes zdjęcie utworzone przez wayhomestudio - pl.freepik.com