Funkcjonalność – czy to wszystko, czego można oczekiwać od laptopa biurowego?

Żyjemy w czasach, w których nowoczesna technologia nie jest już ciekawostką, a żyje w naszym świecie i stanowi jego integralną część. Laptopy, które kiedyś posiadali tylko nieliczni i bardziej zamożni, współcześnie są nie tylko ciekawym narzędziem rozrywki dla najmłodszych, ale również urządzeniem do pracy dla tych już dorosłych. Jaki powinien być laptop właśnie o takim biurowym zastosowaniu? Weźmy na to Lenovo ThinkPad E15, stworzony właśnie z myślą o pracy tego typu (https://www.kuzniewski.pl/k4592,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e15.html). Jego główną zaletą jest funkcjonalność – i to właśnie ona stanowi podstawę w laptopach o przeznaczeniu biurowym. Ale czy tylko jej możemy od nich oczekiwać?

Co musi mieć laptop przeznaczony do pracy?

Żyjemy w czasach, w których nowoczesna technologia nie jest już ciekawostką, a żyje w naszym świecie i stanowi jego integralną częśćChoć rzeczą podstawową w laptopie o zastosowaniu biurowym jest wspomniana własnie funkcjonalność, na przykładzie Lenovo ThinkPad E15 (będącego bardzo dobrym reprezentantem tej kategorii sprzętu) można wskazać wiele innych cech bardzo ważnych w tego typu urządzeniach. Powinny one posiadać między innymi:

  • matową matrycę – przygotowana w macie matryca jest bardziej przyjazna naszym oczom i wolniej je męczy – a w biurze, niestety, w monitor patrzymy niemal całe osiem godzin pracy;
  • właściwą rozdzielczość ekranu – ważne jest, aby oferowała odpowiednią przestrzeń roboczą (najlepiej postawić na Full HD);
  • dobry procesor – zapewni on szybkość działania całego układu i poprawi komfort naszej pracy;
  • kompaktową strukturę – przyda się ona, jeżeli pracę zabieramy do domu (co jest dość częste na przykład w przypadku tak zwanego „home office”.

Podsumowanie

Jak już zostało wyżej udowodnione na przykładzie laptopa Lenovo ThinkPad E15, funkcjonalność to nie jedyna rzecz, jakiej powinniśmy oczekiwać od laptopa o przeznaczeniu biurowym. Ten powinien się również cechować szybkością działania, bezawaryjnością, energooszczędnością oraz innymi aspektami usprawniającymi prace. Przed zakupem upewnijmy się zatem, że laptop będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania pod każdym kątem – wybór jest na tyle duży, że możemy sobie pozwolić na bycie wybrednym.

Obraz autorstwa lenovo.com